Dernek Hakkında

SUNTAT Eğitim Köprüsü e.V. kamu yararına çalışan, eğitim alanında çeşitli yardım faaliyetleri yürüten ve varlığını öncelikli olarak Rhein-Neckar Metropol Bölgesi'nde yaşayan yardımsever gönüllüler tarafından sürdüren bir dernektir.

Derneğimizin kuruluş amacı eğitim alanında "köprü olabilmek ve köprü kurabilmek"tir. Bu amaca erişebilmek adına, hak ettikleri eğitime erişemeyen çocuklara ve gençlere burs destekleri sağlıyoruz. Aynı zamanda bilgisayar ve okul malzemesi yardımlarıyla ihtiyaç sahibi okullara destek oluyoruz. Bu sayede ise dernek olarak faaliyet gösterdiğimiz Türkiye ve Almanya arasnda kültürlerarası bir köprü işlevi görmekteyiz.

Dernek hakkında daha fazla

Tarihçemiz

Köprüler kuruyoruz!

Derneğimizin temelini 2005 yılında Türk televizyonunda yayınlanan "Parantez" programında yaptığımız yardım kampanyasıyla attık. Bu girişim çerçevesinde "Anadolu'da bilgisayarsız okul kalmayacak" sloganı ile başlattığımız kampanya ile 50.000 km yol katederek Türkiye'nin yaklaşık yüzde 70'ini gezdik. Aynı zamanda okullarda yaptığımız tespitler doğrultusunda, yerel Milli Eğitim Müdürlükleri'nin belirlediği devlet okullarına 650 adet bilgisayar ile binlerce okul araç ve gereci dağıttık.

Dernek hakkında daha fazlası